Tiecoties nodrošināt augstu sniedzamo pakalpojumu kvalitāti, danija.lv mājas lapā ir izvietotas sīkdatnes (ang. cookies). Izslēdzot šo ziņojumu vai turpinot lietot šo mājas lapu, piekrītat danija.lv sīkdatņu izmantošanas politikai.
x

Padomi pareizai apavu kopšanai

Kā par apaviem?

Profesionālie apavu kopšanas līdzekļi pagarinās apavu kalpošanas laiku un palīdzēs saglabāt labu izskatu. Diemžēl pētījumi liecina, ka Latvijā apavu aprūpei tiek pievērsts maz uzmanības. Sabiedrībā valdošā attieksme ir tāda, ka varam atrisināt visas problēmas ar parasto apavu krēmu. Tomēr pat visaugstākās kvalitātes apavu krēms, īpaši aukstajā sezonā, nevar nodrošināt pienācīgu apavu kopšanu un aizsardzību, jo īpaši tāpēc, ka parasti to izmanto nepareizi, piemēram, uz netīrās apavu virsmas, lai paslēptu traipus un skrāpējumus.

Runājot par apavu kopšanu ir viens universāls noteikums - izvēloties pareizos līdzekļus apavu tīrīšanai, aizsardzībai vai ikdienas aprūpei, ir nepieciešams novērtēt gan apavus, gan to materiālu, kā arī sezonu un laika apstākļus.

PIRMAIS SOLIS - IMPREGNĀCIJA

Protams, mēs vēlamies priecāties par jaunajiem apaviem pēc iespējas ilgāk! Ja vēlaties izskatīties stilīgi un ietaupīt naudu, sāciet rūpēties par apaviem jau no pirmajām dienām. Pirms apavu nēsāšanas vajadzētu tos impregnēt. Tas pasargās Jūsu apavus no mitruma un netīrumiem. Pretējā gadījumā uz apaviem var parādīties balti traipi (no ķimikālijām, netīrumiem vai sāls), un neimpregnēti apavi nolietojas ātrāk.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka drīkst impregnēt tikai tīrus un sausus apavus. Parasti impregnēšanas līdzekli izsmidzina 3 reizes pēc kārtas, gaidot, kad iepriekšējais slānis pilnībā izžūst un iesūcas apavu virsmā. Lai nodrošinātu, ka šī procedūra tiek veikta pareizi, izvēlieties uzticama ražotāja impregnēšanas aerosolu, piemēram, „Shoeboy's“ NANO PROTECT ir ļoti efektīvs produkts pret mitrumu un netīrumiem, kuru aktīvās sastāvdaļas veido nanostruktūras uz apavu virsmas un nodrošina efektīvu aizsardzību pret kaitīgo vides ietekmi. Izmantojot šo līdzekli, ūdens vienkārši notecēs no apavu virsmas un netīrumi nevarēs pielipt. Tādā veidā materiālam tiek sniegta padziļināta aizsardzība pret ārējo ietekmi, bet tiek saglabāta gaisa caurlaidība. Smidzināšanas funkcija nodrošina vienmērīgu aizsardzības sadalījumu, tapēc varēsiet izbaudīt apavu skaisto izskatu ilgāk.

REGULĀRA TĪRĪŠANA

Mēs iesakām tīrīt apavus katru dienu, tiklīdz atgriežaties no āra. Lai notīrītu dubļus, putekļus un netīrumus, izvēlieties augstas kvalitātes tīrīšanas putas, kas aizstās gan ziepes, gan mazgāšanas pulveri un citus mājsaimniecības tīrīšanas līdzekļus, kas nav piemēroti apaviem. Viena no populārākajām izvēlēm ir „Shoeboy's“ MULTI CLEAN intensīvais tīrītājs, kas piemērots visiem apavu materiāliem, efektīvi izņem sāls traipus, dubļus un netīrumus. Kombinēta, labi apdomāta birstes un sūkļa galviņa uzlabo tīrīšanas efektu. Šis līdzeklis ne tikai efektīvi likvidē netīrumus un vecā krēma vai krāsas slāņus, bet arī iztīra grūti notīramus traipus un sniega kontūras.

Ādas apaviem ieteicams lietot „Shoeboy's“ COMBI CLEAN & CARE un DELICATE GEL apavu kopšanas līdzekļus. Pircēju iecienītais „Shoeboy's“ DELICATE GEL der īpašas ādas kopšanai- tas ir ļoti maigs tīrīšanas un kopšanas gels visiem ādas tipiem. Gels viegli noņem netīrumus un uztur dabīgu apavu izskatu.

Zamšādas apaviem mēs iesakām izmantot speciālu tīrīšanas birsti, kas paceļ auduma šķiedras un novērš netīrumus. Traipus no sausas ādas var noņemt ar „Shoeboy's“ velūra un nubuka ādas kopšanas līdzekli VELOUR NUBUCK CARE, kas ne tikai atjaunos un spodrinās apavu krāsu, bet arī nodrošinās drošu aizsardzību pret mitrumu un netīrumiem. Lūdzu, ņemiet vērā, ka slapjus un mitrus apavus nedrīkst novietot uz radiatora, jo apavu virsma var saplaisāt - ļaujiet apaviem izžūt istabas temperatūrā.

RŪPĒJIETIES PAR APAVIEM IKDIENU

Izmantojiet apavu kopšanas līdzekļus, lai apavi pēc iespējas ilgāk saglabātu formu, krāsu un kvalitāti.

Ādas un zamšādas apavu kopšana. Dabīgai ādai ieteicams izmantot apavu krēmus, kas ne tikai baro ādu un piešķir tai spīdumu, bet arī palīdz cīnīties pret mitrumu, netīrumiem un putekļiem. Gludai apavu ādai mēs iesakām izvēlēties „Shoeboy's“ LEATHER CREAM vai LEATHER BALM, ko uzklāj uz apaviem un ar mīkstu drānu nopulē virsmu. Tā ir universāla izvēle visu veidu gludas ādas kopšanai, aizsardzībai un spīdumam, tāpat tas baro un aizsargā īpašo ādu no mitruma un netīrumiem. „Shoeboy's“produkti ātri un viegli atjaunina apavu krāsu un ļauj materiālam elpot.

Zamšādu apstrādājiet ar neitrālu vai krāsainu „Shoeboy's„ zīmuli VELOUR NUBUCK CARE, kas uzreiz atsvaidzina un atjaunina apavu krāsu. Tas ir profesionāls līdzeklis velūra un nubuka ādas kopšanai, kas piemērots visām apavu krāsām un krāsu kombinācijām, ļauj apaviem „elpot„ un impregnē pret mitrumu un netīrumiem. Tā kā produkts neizdala dūmaku, to var izmantot arī telpās. Kad zābaki ir pilnīgi nožuvuši, apavu auduma šķiedras paceliet ar speciāli zamšādai izstrādātu birsti.

Tiem, kas meklē universālu risinājumu, mēs iesakām izmēģināt „Shoeboy's“ POWER CLEANER SET, kas ir piemērots gan gludai ādai, gan zamšādai. Trīskārša efekta komplekts apavu tīrīšanai, kopšanai un aizsardzībai. Ātri tīrošās putas noņem netīrumus, sāls un ūdens kontūras, rūpējas par materiālu, aizsargā to no mitruma un netīrumiem. Lai labāk dozētu un izplatītu līdzekli, tas ir aprīkots ar speciālu putu galviņu un dubultu putuplasta sūkli. Tīkliņa auduma sūklis attīra un paceļ apavu materiāla šķiedras.

Tekstila apavu kopšana. Atšķirībā no ādas apaviem, tekstila apavi var būt pasargāti no netīrumiem un dubļiem, bet tie ir ūdens caurlaidīgi. Tā kā tekstila apavi ātri uzsūc mitrumu, ieteicams izmantot izsmidzināmus līdzekļus, tīrīšanas putas vai speciālu sūkli, kas ļauj ērti izplatīt kopšanas un tīrīšanas līdzekļus. Neaizmirstiet, pat ja tie ir ūdens caurlaidīgi, tekstila apaviem joprojām jābūt impregnētiem ar universālu impregnantu, piemēram, „Shoeboy's“ NANO PROTECT. Rekomendējam pirms pirmās valkāšanas impregnēt apavus un darīt to regulāri 3-4 reizes mēnesī. Pirms impregnēšanas vai lietojot citus apavu kopšanas līdzekļus, no apaviem ir jānotīra netīrumi un putekļi. To var izdarīt, izmantojot universālās „Shoeboy's“ COMBI CLEAN & CARE tīrīšanas putas.

Tekstila sporta un atpūtas apaviem, kā arī ziemas, jāšanas un slēpošanas zābakiem ieteicams izvēlēties „Shoeboy's“ ACTIVE FRESH līdzekli. Tas ir universāls produkts, kas piemērots visu veidu apaviem, ko valkā visu dienu. Līdzeklis nodrošina ilgstošu un efektīvu aizsardzību pret pēdu smaku, tam piemīt dezinfekcijas īpašības. Cilvēkiem, kas aktīvi nodarbojas ar sportu, ieteicams iegādāties arī īpašas zolītes, kas palīdzēs izvairīties no nepatīkamas smakas.

Zelta padomi. Lai apavi kalpotu vairākas sezonas, regulāri impregnējiet tos. Šis ir viens no pamata noteikumiem apavu kopšanā. Impregnanti ir paredzēti, lai aizsargātu Jūsu apavus no vides ietekmes: netīrumiem, sāls, mitruma sūkšanos caur vīlēm vai tiešiem saules stariem.

Latvijā iecienītais apavu krēms aizsargā apavus sliktos laikapstākļos un piešķir tiem spīdumu, piemēram, dažādu krāsu (melna, gaiši brūna, tumši brūna, neitrāla) „Shoeboy's“ LEATHER CREAM uzreiz atsvaidzinās apavu krāsu, piešķirs tiem spīdumu un paslēps skrāpējumus (nejauciet ar „Shoeboy's“ MULTI COLOUR produktu, kas domāts visu tipu krāsainai gludai un lakotai ādai). Kaut arī apavu krēmu izmanto visu gadu, atcerieties, ka lietainā laikā ieteicams papildus izmantot ūdensizturīgu līdzekli, kas aizsargā apavus no mitruma, traipiem un sāls.

RUPĒJIETIES PAR KOMFORTU

Papildu apavu kopšanas līdzekļi, kas domāti ikdienas valkāšanas komfortam, piemēram, „Shoeboy's“ SHOE STRETCH, ko izmanto apavu iestiepšanai - līdzeklis ātri izstiepj ādu un novērš spiedošās vietas, nodrošinot ilgstošu rezultātu. Tas ir ideāls risinājums jauniem apaviem, pasargājot kājas no spiešanas un noberzumiem.

Katru sezonu apavus ir ne tikai labi jāizvēdina, bet arī jānomaina zolītes, īpaši, ja visu dienu pavadāt apavos vai nodarbojieties ar sportu. Tā kā mitrums iesūcas apavos, lai izvairītos no sliktas smakas, mēs iesakām nomainīt zolītes un izmantot „Shoeboy's“ ACTIVE FRESH smidzinātāju, kas novērš sliktu smaku un tam piemīt dezinfekcijas īpašības.

Valkāšanas ērtībai mēs piedāvājam arī apavu ieliktņus, piemēram, „Shoeboy's“ LEATHER, kas ne tikai labāk pietur Jūsu pēdu apavā, bet arī samazina muskuļu, cīpslu un saišu slodzi, nodrošina muskuļu stabilitāti un veicina visa ķermeņa labsajūtu.

Tiem, kas novērtē klasisko eleganci vai gluži pretēji, tiem, kas meklē vairāk ekskluzivitātes, mēs piedāvājam izvēlēties no plašā apavu šņoru klāsta, ko var pielāgot pie individuālo pircēju vajadzībām.

ĪSA APAVU KOPŠANAS INSTRUKCIJA

  • Ievērojiet visas instrukcijas un rekomendācijas, kuras sniedz apavu pārdevējs. Atcerieties, ka pareizi kopti apavi kalpos un ar savu izskatu Jūs priecēs daudz ilgāk.
  • Impregnējiet jaunus apavus pirms pirmās nēsāšanas.
  • Notīriet apavus katru dienu. Dariet to pēc atgriešanās mājās, nevis pirms došanās ārā.
  • Rūpējieties par apavu kopšanu, bet izvairieties no sadzīves līdzekļiem.
  • Impregnants, krēms, apavu smēre un citi apavu kopšanas līdzekļi tiek izmantoti tikai uz sausiem apaviem.
  • Nežāvējiet apavus uz radiatora - ļaujiet tiem izžūt istabas temperatūrā.
  • Sezonas beigās, notīriet apavus, izvēdiniet, apsmidziniet ar impregnantu un pēc tam uzglabājiet tos.
  • Lai saglabātu apavu sākotnējo formu, garos zābakus ir jāglabā dabiskā stāvoklī un zābaku stulmu ir jāsargā no locīšanās.
  • Neaizmirstiet, ka apavi uzsūc mitrumu (cilvēks dienas laikā zaudē apmēram 20 ml mitruma), tāpēc atstājiet apavus istabas temperatūrā vismaz 24 stundas pēc valkāšanas (ieteicams nevalkāt vairākas dienas pēc kārtas vienu un to pašu apavu pāri).
Rādīt vairāk