Tiecoties nodrošināt augstu sniedzamo pakalpojumu kvalitāti, danija.lv mājas lapā ir izvietotas sīkdatnes (ang. cookies). Izslēdzot šo ziņojumu vai turpinot lietot šo mājas lapu, piekrītat danija.lv sīkdatņu izmantošanas politikai.
x

Padomi, kā izvēlēties ziemas zābakus

5 padomi, kā izvēlēties ziemas zābakus

Nav noslēpums, ka pareizu apavu izvēle ziemai ir nopietns izaicinājums gan vīriešiem, gan sievietēm. Ziemas zābakiem ir jāizskatās stilīgi un jāpielāgojas mainīgajiem Latvijas laikapstākļiem, kur vienu dienu kož sals, bet otru - jācīnās ar slapdraņki. Augstas kvalitātes apaviem jābūt siltiem, bet gaisa caurlaidīgiem, jānodrošina kāju stabilitāti, bet tie nevar būt smagi. Atviegliniet sev meklēšanu - mēs piedāvājam 5 praktiskus padomus, kā izvēlēties siltus un ērtus apavus Jūsu omulīgai un stilīgai ziemai!

1. ZOLE UN PAPĒDIS

Mēs saprotam, ka stils un oriģināls dizains ir viens no svarīgākajiem kritērijiem, lai izvēlētos apavus, bet ziemas apaviem, atšķirībā no citu sezonu apaviem, ir jābūt ļoti praktiskiem un jānodrošina, ka Jūs nenokritīsiet un negūsiet nopietnus savainojumus. Iegādājoties apavus, noteikti novērtējiet to zoli! Tas ir svarīgi vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, aukstums iekļūst caur zoli. Jo biezāka zole, jo labāka ir izolācija. Ieteicams izvēlēties apavus ar gumijas zoli, jo gumija ir labākais un piemērotākais materiāls zolei. Ir ļoti svarīgi, lai zole būtu mīksta un nenogurdinātu pēdu.

Otrkārt, zolei jābūt aizsargātai ar speciāliem protektoriem, kas uzlabo virsmas saķeri un neļaus Jums paslīdēt. Viens no praktiskiem risinājumiem ziemai ir apavi ar reljefa zoli. Masīvi, reljefa zoles zābaki būs ideāla izvēle cilvēkiem, kas mīl staigāt, it īpaši pa reti tīrāmiem ceļiem.

Ja esat sieviete un esat iecienījusi augstus papēžus, tas ir, pat ziemas sezonā Jūs nevarat iedomāties sevi apavos ar zemiem papēžiem, izvēlēties apavus ar biezāku papēdi. Masīvu papēžu zābaki lieliski sader ar dažādiem apģērbiem, piešķir eleganci un vienlaikus nodrošina ziemai svarīgu stabilitāti.

2. ODERE

Ziemas zābaki jāvērtē ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses. Tomēr nav vispārēja noteikuma par to, kādai ir jābūt ziemas apavu oderei. Piemēram, dabīgo materiālu odere labi vada siltumu, bet nav izturīga pret mitrumu, absorbē sviedrus un ilgi žūst. Tikmēr tekstila odere ātri un viegli iztvaiko sviedrus, bet nespēj uzturēt siltumu. Lai atrastu optimālu risinājumu, ieteicams izmantot vairākus ziemas apavu pārus, kurus var mainīt atkarībā no laika apstākļiem un vajadzībām, piemēram, viens apavu pāris var būt ar plānāku tekstila oderi, ja plānojat garāku pastaigu, otrs pāris - ar biezu un siltu dabīgās vilnas oderi bargākiem laika apstākļiem.

3. RAŽOŠANAS MATERIĀLI UN VIEGLUMS

Izvēloties ziemas zābakus, dodiet priekšroku augstas kvalitātes apaviem. Viens no labākajiem risinājumiem Latvijas ziemai ir dabīgas ādas ziemas zābaki. Ieteicams izvēlēties apavus ar gludu, zamša, pulētu vai nubuka ādu - tādi apavu dos Jums komfortu un siltumu. Aukstākiem laika apstākļiem ir vērts iegādāties velteņus no dabīgās vilnas. Šādi apavi ir ieteicami arī cilvēkiem, kas cieš no asinsrites traucējumiem vai biežām locītavu sāpēm.

Lai justos ērti ziemas zābakos, tiem ir jābūt siltiem un viegliem, it īpaši, ja Jums patīk daudz staigāt. Ja Jūsu zābaki būs pārāk smagi, jutīsiet pastāvīgu diskomforta sajūtu, muskuļu un pēdu sāpes. Apavu vieglums ir īpaši svarīgs kritērijs augumā mazākiem, smalkiem cilvēkiem.

4. IZTURĪBA PRET MITRUMU

Ir ļoti svarīgi, lai ziemas apavi nodrošinātu pietiekamu aizsardzību pret mitrumu. Ja apavi kļūs mitri, Jūsu kājas sāks salt, kas var izraisīt diskomfortu un dažādas slimības. Pret mitrumu palīdzēs īpašs impregnēšanas līdzeklis, bieza apavu zole un mazāks šuvju skaits apavu virspusē.

5. SILTUMS UN ĒRTUMS

Lai ziemas zābaki būtu silti un ērti, tiem jābūt nedaudz brīvākiem - tā ne tikai baudīsiet lielāku komfortu, bet arī nepieciešamības gadījumā varēsiet izvēlēties biezākas zeķes. Patiesībā, vai mēs runājam par ziemas zābakiem, cimdiem vai cepurēm, mēs visi vēlamies ziemā justies silti un ērti. Lielisks risinājums Jūsu siltumam un rotaļīgam tēlam ir modernas, īpaši aktuālas svētku sezonā „Happy Socks“ zeķes. DANIJA veikalā atradīsiet siltus ziemas cimdus, skaistas vīriešu un sieviešu cepures. Ziemā ir vērts iegādāties īpašas „Shoeboy’s“ zolītes ar foliju un vilnu, kas pasargās Jūs no sala un palīdzēs cīnīties pret nepatīkamu smaku un sviedriem.

KĀ RŪPĒTIES PAR ZĀBAKIEM ZIEMĀ?

Neaizmirstiet iegādāties pareizos apavu kopšanas līdzekļus, kuri ne tikai palīdzēs saglabāt apavu estētisko izskatu, bet arī nodrošinās apavu izturību.

Viens no svarīgākajiem soļiem ir apavu tīrīšana. Izmantojiet speciālus līdzekļus, lai noņemtu sāli, dubļus un netīrumus. Neļaujiet netīrumiem palikt uz apaviem ilgu laiku, piemēram, ja apavus ir sabojājusi sāls, pēc iespējas ātrāk notīriet to ar īpašām tīrīšanas putām, kas piemērotas Jūsu apaviem.

Slapjus apavus žāvējiet istabas temperatūrā (zolītes žāvējiet atsevišķi), un, ja nepieciešams, varat izmantot īpašus koka apavu ieliktņus mitruma absorbēšanai. Nekad nežāvējiet apavus uz radiatora, jo augsta temperatūra var pilnībā sabojāt apavus.

Apavus vajag ne tikai tīrīt, bet arī kopt ar īpašiem krēmiem vai eļļām, lai aizsargātu apavus no kaitīgiem vides faktoriem. Jaunās paaudzes impregnētāji nodrošina drošu aizsardzību pret mitrumu, netīrumiem, sniegu un sāli.

Ja varat atļauties, iegādājieties vairākus ziemas apavu pārus. Ja jūs katru dienu valkājat vienus un tos pašus apavus, tie nepaspēj izžūt, tāpēc tie ātrāk novalkājas un zaudē savu formu.

Rādīt vairāk